Evde Sağlık Hizmetleri
21 Mart 2022

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi; poliklinik girişi zemin katta hizmet  vermektedir.

Evde sağlık hizmetleri daha önce ilgili dal uzman tabiplerince konulmuş olan tanı ve planlanan tedavi çerçevesinde; kişinin bulunduğu ev ortamında; muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve

rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesi, ilacın reçete edilmesindeki özel düzenlemeler saklı kalmak

kaydıyla uzun süreli kullanımı sağlık raporu ile belgelendirilen ilaçların reçete edilmesi, tıbbi cihaz ve malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunması, hastanın ve ailesinin evde bakım sürecinde üstlenebilecekleri görevler ve hastalık ve bakım süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesi ve hastalığı ile alakalı evde kullanımı gerektiren tıbbi cihaz ve ekipmanların doğru ve uygun koşullarda kullanılması konusunda eğitim ve danışmanlık gibi hizmetlerin verilmesi ile kapsamlı bir hizmet sunumudur.


images.jpg82d31e31-9940-4205-9d24-7c4d0f7ae20d.jpg


Evde Sağlık Hizmetler Yönetim Sistem İçin Tıklayınız.
EVDE SAĞLIK NEDİR ?

 • Evde Sağlık Hizmetleri, tedavisini hastanede sürdüremeyecek engeli olup evde sürdürmek isteyen veya tedavisinin evde sürdürülmesine karar verilen hastalar, yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan bireyler, fiziksel engelliler ve benzeri durumdaki kişiler için ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin, ev ortamında sunulmasıdır.
 • Hastaya tanı koymaktan ziyade, tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

  AMAÇ

 • Tedavinin takibi
 • Gerekli tahlillerin yapılması
 • İlaç raporlarının yenilenmesi
 • Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması
 • Sosyal ve psikolojik destek verilmesi.

  KİMLER FAYDALANABİLİR ?

 • Evde Sağlık Hizmetleri’nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar ( örneğin alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir.
 • Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar, Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanamamaktadır.

  NASIL BAŞVURABİLİRİM ?

 • Koordinasyon Merkezimize ait 444 38 33numaralı telefonunu arayarak  başvurunuzu yapabilirsiniz. Evde Sağlık Hizmetleri, hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi hekim tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri’ne kayıt yaptıran hasta, veya hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese, Evde Sağlık Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme ilaç raporlarının yenilenmesi, Evde Sağlık Hizmetleri tarafından yapılmaktadır.